Problemy z pierwszym Mass Effect przyczyną opóźnienia remastera trylogii?

Nieoficjalne informacje.

  • Remaster trylogii Mass Effect zadebiutuje podobno na początku 2021 roku
  • Według nieoficjalnych informacji, twórcy mają problem z pierwszą częścią serii

Remaster trylogii Mass Effect nadal powstaje, choć premierę kolekcji opóźniono ze względu na problemy z odświeżeniem pierwszej części serii - twierdzi Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.

Dziennikarz, który wcześniej wielokrotnie informował o odnowionych wydaniach gier z cyklu, przekonuje, że nowe wersje produkcji o przygodach komandora Sheparda ukażą się dopiero na początku 2021 roku, choć początkowo miały pojawić się jeszcze pod koniec bieżącego.

„Głównym czynnikiem, poza pandemią, wstrzymującym prace jest pierwszy Mass Effect. Obecnie odstaje jakością od pozostałych tytułów z zestawu. Na nowych graczach mógłby wywrzeć złe wrażenie i rozczarować fanów, którzy [po sprawdzeniu pozycji - red.] nie daliby szansy Mass Effect 2 i 3, nie zapoznając się z niesamowitymi ulepszeniami, które do nich wprowadzono” - pisze Grubb.

Redaktor portalu VentureBeat - powołujący się na anonimowych informatorów - podkreśla, że problemy ze wspomnianą produkcją obejmują warstwę graficzną i mechanizmy rozgrywki. Uważa jednak, że deweloperzy są świadomi kłopotów i pracują nad rozwiązaniem trudności.

Według Grubba, w odświeżonym zestawie zabraknie trybu sieciowego z trzeciej części serii. Zaimplementowanie multiplayera oznaczałoby rozwijanie modułu po premierze, co podobno jest dla EA nieopłacalne.

Remaster trylogii ukaże się ponoć pod nazwą Mass Effect: Legendary Edition. W skład pakietu wejdą nie tylko podstawowe gry, ale również wszystkie wydane do poszczególnych produkcji dodatki DLC.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami