Gra na podstawie książek "Ja, Inkwizytor" na pierwszych screenach

Na bazie powieści Jacka Piekary.

  • Ujawniono pierwsze obrazki z gry na motywach książek Jacka Piekary
  • W produkcji pojawi się Mordimer

Wrocławskie studio The Dust opublikowało pierwsze grafiki z zapowiedzianej w 2018 roku gry na podstawie cyklu „Ja, Inkwizytor” autorstwa Jacka Piekary.

Deweloperzy zaprezentowali cztery obrazki z projektu. Screenshoty przedstawiają lokacje w otwartej przestrzeni oraz etapy umiejscowione wewnątrz budynków. Dyrektor artystyczny Kacper Szwajka wyjaśnia, że choć początkowo twórcy w warstwie wizualnej inspirowali się „flamandzkimi mistrzami renesansu”, w trakcie prac zaczęli bardziej zbliżać się do realizmu.

inkwizytor_screen01
inkwizytor_screen02

Rozwój tytułu nadal jest na wczesnym etapie. Autorzy nie ujawnili konkretnych szczegółów o grze, ale poinformowali, że kilka miesięcy temu ukończyli „główny szkielet fabularny” i zespół odpowiedzialny za historię obecnie skupia się na przygotowaniu linii dialogowych.

Wiadomo, że w produkcji pojawi się Mordimer, czyli bohater powieściowego pierwowzoru. Szef The Dust - Jakub Wolff - zaznacza, że twórcy chcą zrównoważyć cechy zewnętrzne i wewnętrzne postaci w taki sposób, by „były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nie znających cyklu”.

inkwizytor_screen03

Nad grą pracuje obecnie około 25 osób, a ekipa jest stopniowo uzupełniana. Niedawno do studia na stanowisku głównego projektanta dołączył Damian Pawlak, który wcześniej zajmował się Cyberpunk 2077 w CD Projekt Red.

inkwizytor_screen04

Produkcja powstaje z myślą o PC oraz konsolach obecnej i nowej generacji, ale data premiery jest nieznana. Sam cykl „Ja, Inkwizytor” osadzony jest w świecie, gdzie Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, by ukarać swoich prześladowców i przeciwników. Głównym bohaterem jest Inkwizytor Mordimer Madderdin - sługa Boży, wypełniający Jego wolę, często w brutalny sposób.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami