God of War 2: Ragnarok - fani odkryli znaczenie run z teasera

Ujawniają głównego przeciwnika Kratosa?

  • Większość run ze zwiastuna powiązanych jest z Freyą
  • Gracze spekulują, że bogini doprowadzi do Ragnaroku

Na niedawnym pokazie PS5 oficjalnie zaprezentowano teaser kontynuacji God of War. Film nie ujawnił wielu informacji o grze, ale graczom udało się odkryć znaczenie widocznych w materiale run.

Uwaga - możliwe spoilery z poprzedniej części.

Symbole - układające się w napis Ragnarok - zapisane są w alfabecie zwanym futharkiem starszym. Ten składa się z 24 znaków podzielonych na trzy tak zwane Atty. Każda z grup odpowiada innemu bóstwu z mitologii nordyckiej: Freyowi i Freyi, Heimdalowi oraz Tyrowi.

Might be obvious, but the runes in the title card for the God of War reveal spell 'Ragnarok' from r/GamingDetails

Jak pisze Game Informer, fani zauważyli, że 6 z 8 run ze zwiastuna nowego God of War powiązanych jest z Freyą, czyli boginią płodności. Dwie pozostałe oznaczają zaś Heimdala i Tyra - odpowiednio strażnika Bifrostu (mostu do Asgardu) i boga wojny.

Według graczy, fakt, że większość znaków symbolizuje Freyę może oznaczać, że odegra istotną rolę w powstającym sequelu. W poprzedniej części pomagała Kratosowi do momentu, gdy zamordował jej syna - Baldura.

Po śmierci potomka, bogini przysięgła zemstę na głównym bohaterze. Niewykluczone więc, że jej działania - a pośrednio wojownika z Grecji - doprowadzą do Ragnaroku, na którym skupi się gra. W mitologii nordyckiej, wydarzenie zapoczątkował właśnie zgon wspomnianego Baldura.

God of War 2: Ragnarok zadebiutuje w 2021 roku na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami