RuneScape zmierza na Steam

Blisko 20 lat po premierze.

  • RuneScape to MMO wydane w 2001 roku
  • Wersja Steam umożliwi wspólną rozgrywkę z użytkownikami innych edycji gry

RuneScape to popularne MMO, które obecnie dostępne jest na PC (z poziomu strony internetowej) i urządzeniach mobilnych. Twórcy gry poinformowali, że blisko 20 lat po premierze tytuł trafi na Steam.

runescape_steam
RuneScape pojawi się na Steamie

Standardowe wydanie produkcji na platformie Valve pojawi się 14 października. Natomiast na początku 2021 roku w cyfrowym sklepie ukaże się odsłona klasyczna, która pozbawiona jest zmian i treści wprowadzonych do pozycji po 2007 roku.

Twórcy podkreślają, że nie zabraknie możliwości wspólnej zabawy z użytkownikami grającymi w wersje dostępne na oficjalnej stronie internetowej projektu i urządzeniach mobilnych. Pojawi się także możliwość kontynowania przygody z obu edycji.

Wydanie Steam otrzyma zestaw osiągnięć, odznak i emotikon do odblokowania. Do tego karty kolekcjonerskie, które jednak autorzy dodadzą dopiero po premierze RuneScape na platformie Valve. W planach też centrum aktualności z ogłoszeniami, poradnikami i innymi materiałami.

Produkcja wciąż cieszy się popularnością. Kilka miesięcy temu informowano, że liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 285 milionów. Niedawno gra pojawiła się na urządzeniach z Androidem, a obecnie trwają testy wydania na iOS.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami