Xbox Series X/S - oficjalna karta pamięci kosztuje ponad 1000 zł

Nośnik typu SSD o pojemności 1 TB.

  • Cena kart pamięci do Xbox Series X/S wynosi 1059 zł
  • Nośnik typu SSD wykorzystuje technologię ze standardowego dysku nowych konsol

Microsoft ujawnił cenę karty rozszerzenia pamięci do Xbox Series X/S. Nośnik typu SSD o pojemności 1 TB w Polsce kosztuje 1059 zł.

Urządzenie przygotowane przez firmę Seagate opiera się na architekturze Velocity, którą wykorzystuje także standardowy dysk SSD z nowych konsol firmy z Redmond. Zaoferuje więc skrócone czasy ładowania i opcję szybkiego wznawiania uruchomionych w tle gier.

W wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie platformy Xbox jeden z dyrektorów w Microsofcie - Jason Ronald - tłumaczy, że wysoka cena sprzętu to efekt zastosowanych w sprzęcie rozwiązań, które zapewnią „bezprecedensową szybkość i wydajność”.

- Taki poziom stabilnej wydajności wymaga zaawansowanych komponentów, które kosztują więcej niż tradycyjne dyski twarde i SSD często znajdowane w komputerach - wyjaśnia. Nie wyklucza, że w przyszłości powstaną modele od innych producentów.

Korporacja jednocześnie podkreśla, że do Xbox Series X/S będzie można podłączyć standardowe nośniki zewnętrzne (HDD lub SSD) poprzez kabel USB 3.1. Nie pozwolą jednak uruchomić gier na nowe konsole, a jedynie tytuły z poprzednich generacji.

xbox_series_x_s_karty_pamieci
Karty rozszerzenia pamięci do Xbox Series X/S

Przedsprzedaż karty rozszerzenia pamięci już ruszyła - między innymi w oficjalnym sklepie Microsoftu. Urządzenie zadebiutuje wraz z platformami następnej generacji, czyli 10 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami