Twórcy gry Spider-Man tłumaczą brak darmowego upgrade'u do remastera na PS5

"Musieliśmy odnowić wiele elementów".

Wczoraj Sony ogłosiło, że nabywcy gry Spider-Man na PS4 nie otrzymają darmowego ulepszenia do remastera na PlayStation 5. Informacja spotkała się z krytyką graczy, na co zareagowali twórcy projektu ze studia Insomniac Games.

Odpowiadając jednemu z internautów na Twitterze, deweloperzy podkreślili, że oryginalną grę będzie można nadal uruchomić na nowej konsoli we wstecznej kompatybilności. Dodali też, że odświeżona wersja jest „dużą aktualizacją” względem pierwowzoru, co - w domyśle - usprawiedliwia podjętą decyzję.

„Musieliśmy wrócić i odnowić wiele elementów miasta, by wykorzystać możliwości PS5, a także udoskonalić szereg modeli postaci i szczegółów” - napisali przedstawiciele Insomniac Games, reagując na stwierdzenie innego fana, że gra nie jest przygotowanym od podstaw remake'iem, więc pobieranie dodatkowych opłat jest nieuzasadnione.

Dostęp do remastera przygód pajęczego herosa na PS5 uzyskają tylko nabywcy Spider-Man: Miles Morales w edycji Ultimate. Ponadto odświeżone wydanie produkcji nie będzie sprzedawane osobno.

Nadmienić należy, że o ile darmowego upgrade'u nie otrzymają posiadacze pierwszej części cyklu w wersji PS4, bezpłatne ulepszenie oferowane jest w przypadku wspomnianego Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami