Morrowind w tajemnicy restartował Xboksa podczas ładowania gry

Sztuczka Bethesdy.

Microsoft opublikował zapis rozmowy między Larrym Hrybem i Philem Spencerem z działu Xbox oraz Petem Hinesem i Toddem Howardem z Bethesdy. W trakcie dyskusji ujawniono ciekawostkę związaną z działaniem Morrowinda na pierwszej konsoli firmy z Redmond.

Howard wspomina, że kiedy gra zapełniała pamięć operacyjną urządzenia, potrafiła automatycznie uruchomić sprzęt ponownie. O procesie nie wiedział jednak użytkownik, ponieważ odbywał się w trakcie wczytywania kolejnych etapów.

- Jeżeli więc doświadczyliście długich czasów ładowania, to była nasza wina, bo restartowaliśmy Xboksa - wyjaśnia deweloper.

Morrowind jest pierwszą produkcją, przy której twórcy serii The Elder Scrolls współpracowali z Microsoftem. Korporacja pomogła przenieść projekt na konsolę firmy, co wówczas wydawało się podobno niemożliwe.

Niedawno producent platform Xbox przejął ZeniMax - właściciela Bethesdy oraz takich marek jak Doom, Fallout, Prey i Wolfenstein. Koncern wszedł też w posiadanie szeregu studiów, w tym id Software, Arkane, Machine Games i Tango Gameworks.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami