Mafia 1 - jak uciec policji

Gubienie pościgu.

Nawet jeśli jesteś w Mafia 1 ostrożnym kierowcą, to do ucieczki od policji kilkukrotnie zmuszą cię misje fabularne. Na tej stronie dowiesz się, jak zgubić pościg funkcjonariuszy.

Powinno to być jasne, ale na wszelki wypadek zaznaczmy: aby uciec policji, najlepiej poruszać się samochodem. Im szybszy, tym lepszy, ale umiejętnie wykorzystując kilka sztuczek, uda się z każdym autem.

Jeżeli popełniłeś jakieś przestępstwo, na minimapie może się pokazać świadek (1), oznaczony jako biała ikona oka. To on zaalarmuje policję, ale jeżeli szybko się od niego oddalisz, masz szansę uciec z miejsca zdarzenia jeszcze zanim przyjadą funkcjonariusze.

mafia_1_ucieczka_1

Jeśli się to nie uda, przede wszystkim jedź szybko i staraj się zniknąć z oczu policji (2), oznaczonej na minimapie jako niebieskie punkty. Zwracaj też uwagę, czy nie nadjeżdżają z naprzeciwka.

mafia_1_ucieczka_2

Aby pozbyć się aut policji siedzących ci na ogonie, masz dwa wyjścia, które szczegółowo opisujemy poniżej:

  • Wjeżdżanie do oznaczonych na mapie miejsc - czasochłonny, ale pewny sposób
  • Taranowanie i spychanie aut policji - ryzykowna, ale szybka metoda

Aby zgubić ogon bezpiecznym sposobem, wypatruj na minimapie białych ikon z dwiema strzałkami (3). To miejsca, w których prowadzone są przykładowo roboty drogowe. Wystarczy przez nie przejechać, by całkowicie zatrzymać nawet kilka samochodów policyjnych jednocześnie.

mafia_1_ucieczka_3

Taranowanie dobrze sprawdza się, gdy goni cię niewielka liczba samochodów. Po prostu przytrzymaj przycisk taranowania (F na PC, A na Xbox, X na PS) i uderz w bok lub tył policyjnego samochodu (4). Jeśli będziesz mieć szczęście, całkowicie wyeliminujesz go z pościgu.

mafia_1_ucieczka_4

Taranowanie wiąże się jednak z ryzykiem, bo niełatwo wtedy o groźną stłuczkę - szczególnie że w Mafii 1 samochody nie są łatwe do opanowania.

Pościg zakończy się, kiedy z prawego dolnego ekranu znikną gwiazdki pościgu oraz niebieskie obramowanie wokół minimapy (5).

mafia_1_ucieczka_5

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - jak uciec policji

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami