Konsole Xbox pozwalają pobrać gry przed ich zakupem

Za pomocą aplikacji mobilnej.

  • Funkcja umożliwia ściągniecie także jeszcze niekupionych gier
  • Opcja dostępna jest w becie nowej wersji mobilnej aplikacji Xbox

Niedawno na urządzeniach z Androidem pojawiła się beta nowej wersji mobilnej aplikacji Xbox. Gracze odkryli, że program skrywa opcję, która pozwala pobrać na konsole Microsoftu cyfrowe produkcje jeszcze przed ich zakupem.

Funkcja działa w przypadku każdej gry oferowanej w cyfrowym sklepie koncernu z Redmond - użytkownik musi jedynie wydać stosowne polecenie, by rozpoczął się proces ściągania. Oczywiście tytuł nie uruchomi się, jeśli wcześniej pozycja nie została nabyta.

Rozwiązanie sprawdził między innymi Jerko Cilas z serwisu Lords of Gaming. Dziennikarz miał możliwość wstępnego pobrania Assassin's Creed Valhalla, choć wcześniej nie składał zamówienia przedpremierowego na produkcję.

Nie jest to jasne, ale teoretycznie opcja może być kompatybilna także z pudełkowymi edycjami gier. Czekając na dostawę zamówionego opakowania z tytułem, gracze mogliby ściągnąć niezbędne pliki, by później rozpocząć zabawę bez konieczności instalacji danych z płyty.

Microsoft nie skomentował informacji o nowej funkcji. W rozmowie z serwisem Lords of Gaming przedstawiciel firmy stwierdził jedynie, że jest częścią większego zestawu przygotowywanych obecnie rozwiązań.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami