Doom Eternal najpewniej trafi do Xbox Game Pass

Aktualizacja: Gra pojawi się w usłudze w październiku.

  • Microsoft ujawnił poszlakę na temat nowej gry w Xbox Game Pass
  • Do abonamentu zmierza najprawdopodobniej Doom Eternal

Aktualizacja: Microsoft oficjalnie potwierdził, że Doom Eternal pojawi się w Xbox Game Pass. Abonenci usługi na konsolach uzyskają dostęp do gry 1 października, a subskrybenci programu na PC pod koniec 2020 roku.

Oryginalna wiadomość: Na profilu subskrypcji Xbox Game Pass w serwisie Twitter opublikowano wpis, który sugeruje, że do oferty usługi wkrótce trafi strzelanka Doom Eternal.

Wiadomość zawiera screen z kopią e-maila rozesłanego do pracowników Microsoftu przez niejaką Melissę McGamepass - fikcyjną osobę, wykreowaną do promowania platformy firmy z Redmond. Komunikat informuje o kolejnej grze, która zmierza do abonamentu koncernu.

Nazwę produkcji „ocenzurowano”, ale internauci odkryli, że pod podpisem nadawczyni umieszczono dodatkową poszlakę. Zmiana kontrastu obrazka w programie graficznym ujawnia napis „The Slayer is Coming”, co można przetłumaczyć jako „Slayer nadchodzi”.

Wspomniany Slayer to główny bohater serii strzelanek od studia id Software. E-mail wskazuje więc, że tajemniczą grą, która niedługo pojawi się w Xbox Game Pass, jest Doom Eternal. Teoretycznie może też chodzić o poprzednią część cyklu, ale ta była już w abonamencie.

doom_eternal_gamepass
E-mail zawiera ukrytą informację

Wydawcą produkcji jest Bethesda, którą niedawno przejął Microsoft. Koncern obiecywał, że w przyszłości wszystkie tytuły firmy trafią do subskrypcyjnej usługi.

Na razie nie jest jednak jasne, czy Doom Eternal zawita do Game Pass zarówno na PC, jak i konsolach Xbox. Oferty abonamentów na obu platformach są bowiem odmienne, więc nie można wykluczyć, że gra ominie komputery osobiste.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami