Ubisoft przeprasza za brak kobiet w spocie z bohaterami Assassin's Creed

"Zdecydowanie pominęliśmy kilka osób".

  • W krótkim materiale o serii Assassin's Creed zabrakło kobiecych postaci
  • Wideo wywołało reakcje społeczności
  • Ubisoft przeprosił i przygotował nową wersję

Ubisoft opublikował na Twitterze krótkie wideo o bohaterach serii Assassin's Creed, którzy byli „mistrzami ukrytego ostrza”. Internauci skrytykowali materiał z powodu braku żeńskich postaci z cyklu, więc francuski wydawca przeprosił i przygotował nową wersję.

„Zdecydowanie pominęliśmy kilku świetnych asasynów w naszym wideo, za co przepraszamy. Zaktualizowaliśmy materiał, by ukazywał wszystkich mistrzów ukrytego ostrza. Dziękujemy naszej przepełnionej pasją społeczności za jej wkład” - czytamy w poprawionym wpisie Ubisoftu.

Poniżej pierwotna i zaktualizowana wersja spotu:

W nowym materiale pojawiają się żeńskie postacie: Shao Jun z Assassin's Creed Chronicles: China, Aveline de Grandpré z Assassins Creed Liberation, Evie Frye z Syndicate oraz Aya, żona głównego bohatera Origins. Końcowa scena dzieli ekran na pół i przedstawia Eivor w obu wersjach.

W lipcu Bloomberg opublikował raport, z którego wynika, że Ubisoft wielokrotnie zmniejszał role kobiet w serii Assassin's Creed. Firma obawiała się rzekomo, że zbyt wyraźna obecność takich postaci wpłynie na zmniejszenie zainteresowania, a w efekcie sprzedaży.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami