Microsoft kupi Segę? Zaskakujące teorie graczy

Kolor pada, skrzyżowane ręce i pudełko.

Niektórzy gracze spekulują od wczoraj na temat przejęcia japońskiego wydawnictwa Sega przez Microsoft. Wszystko za sprawą nowego koloru kontrolera do konsol Xbox, który przywodzi na myśl barwy jeża Sonica.

To jednak nie wystarczyło - jeden z użytkowników Twittera odkrył, że kolor dominującej barwy wspomnianego kontrolera jest identyczny z odcieniem jednej z wersji logo firmy Sega.

Najwięcej emocji (i śmiechu) wzbudziła jednak teoria związana z wiadomością opublikowaną przez oficjalne konto japońskiego oddziału Segi.

Przedstawiciele firmy pokazali zdjęcie pracowniczki, która pochyla się nad biurkiem. Ma skrzyżowane ręcę, a na blacie widoczne jest pudełko (po angielsku: box). Niektórzy interpretują to jako odniesienie do marki Xbox.

microsoft_przejmie_sege_xbox
Hmmm...

Część graczy czeka teraz na targi Tokyo Game Show, które rozpoczną się - w wirtualnej formie różnych pokazów i transmisji na żywo - już jutro, 24 września. Zdaniem niektórych, właśnie podczas tego eventu Microsoft ogłosi zakup Segi.

Dla formalności, warto zaznaczyć, że taki niespodziewany scenariusz oznaczałby przejęcie marek takich jak:

  • Sonic
  • Vanquish
  • Total War
  • Obcy
  • Virtua Fighter
  • Yakuza
  • Persona

Phil Spencer podkreślał w przeszłości, że Microsoft byłby zainteresowany poszerzeniem rodziny studiów Xbox o więcej japońskich firm.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami