The Elder Scrolls 6 powstaje na znacznie odświeżonym silniku

Oraz Starfield.

  • Bethesda obiecuje znacznie ulepszony silnik
  • Na odnowionej technologii bazują The Elder Scrolls 6 i Starfield

We wpisie opublikowanym po informacji o przejęciu Bethesdy przez Microsoft główny producent pierwszej z firm - Todd Howard - wspomniał, że zespół znacznie odświeżył własny silnik.

„Dzięki temu [mocy Xbox Series X/S] dokonaliśmy największego udoskonalenia silnika od czasu Obliviona, a wszystkie innowacyjne technologie napędzają zarówno naszą pierwszą od 25 lat zupełnie nową grę, czyli Starfield, jak i The Elder Scrolls 6” - przekonuje deweloper.

O wymienionych przez Todda produkcjach wiadomo na razie stosunkowo niewiele. W momencie zapowiedzi przedstawiciele Bethesdy przekonywali, że projekty są na dosyć wczesnym etapie rozwoju.

Jedyną pewną informacją na temat Starfield jest fakt, że to RPG w realiach science-fiction. Wielokrotnie podkreślano, że gra ukaże się przed The Elder Scrolls 6. Jakiś czas temu zapewniono również, że obie pozycje zobaczymy dopiero bliżej premiery.

Nie wiadomo jednak, jak na projekty wpłynie przejęcie Bethesdy przez Microsoft. Nie jest jasne, czy produkcje - zgodnie z wcześniejszymi planami - nadal zmierzają na platformy PlayStation. Od dnia debiutu powinny być jednak dostępne w abonamencie Xbox Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami