Nieoficjalnie: Sony negocjowało czasową wyłączność na Starfield od Bethesdy

Ruch Microsoftu oznacza zapewne koniec planów.

Sony zamierzało uzyskać czasową wyłączność na Starfield, aby gra dostępna była przez pewien okres po premierze tylko na PS5 - twierdzi Imran Khan, były dziennikarz Game Informer. Negocjacje prowadzono rzekomo jeszcze kilka miesięcy temu, czyli oczywiście przed przejęciem Bethesdy przez Microsoft.

„Zgaduję, że rozmowy [Sony z Bethesdą - red.] zakończono, albo cena wyskoczyła teraz bardzo mocno w górę” - komentuje Khan we wpisie na Twitterze.

Data premiery Starfield nie jest jeszcze ogłoszona. Kwestia ewentualnej wyłączności gry dla Xbox Series X/S oraz PC pozostaje otwarta. Szef działu Xbox, Phil Spencer, twierdzi, że każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno.

O Starfield wiemy niewiele. Pewne jest, że to opowieść z gatunku science fiction, a zgodnie z teoriami internautów historię osadzono w uniwersum Fallouta, w przyszłości. Do tej pory zobaczyliśmy tylko jeden zwiastun.

Bethesda zapowiadała też już, że prace nad The Elder Scrolls 6 ruszą w pełni dopiero po wydaniu Starfield.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami