Microsoft prezentuje, jak działa przycisk Share w Xbox Series X/S

W nowym materiale.

Microsoft opublikował wideo, które prezentuje działanie umieszczonego na padzie do Xbox Series X/S przycisku, który dedykowany jest funkcji „share”.

Rozwiązanie funkcjonuje podobnie jak w przypadku analogicznego opcji z konsol PlayStation 4 i kontrolera DualShock 4. Guzik umożliwi użytkownikom zapisywanie zrzutów ekranów lub nagrań.

Pojedyncze wciśnięcie przycisku - zlokalizowanego pod symbolem Xboksa na padzie - zapisze screenshot, a przytrzymanie zarejestruje krótki filmik. Zachowane materiały będzie można udostępnić znajomym, zarówno z poziomu konsoli, jak i urządzenia mobilnego.

Funkcję Share po raz pierwszy wprowadziło Sony. Phil Spencer z Microsoftu tłumaczył kilka miesięcy temu, że koncern postanowił zaimplementować opcję na własnych konsolach ze względu na prośby otrzymywane od graczy.

Xbox Series X i S zadebiutują 10 listopada. Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż - pierwszy model kupić można za 2249 zł, a drugi za 1349 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami