Microsoft nadal chce udostępnić xCloud na iPhone'ach i iPadach

Phil Spencer wierzy w porozumienie z Apple.

  • Usługa grania w „chmurze” nie jest dostępna na iOS
  • Microsoft wciąż prowadzi rozmowy z Apple

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - zapewnia, że koncern z Redmond nie zrezygnował z planów udostępnienia xCloud posiadaczom urządzeń z iOS.

Platforma grania w tak zwanej „chmurze” dostępna jest na telefonach i tabletach z Androidem (od niedawna także w Polsce). Na iPhone'y i iPady usługa na razie nie trafiła ze względu na wytyczne Apple, które chce, by każda oferowana gra funkcjonowała jako osobna aplikacja.

- Zobowiązaliśmy się do wdrożenia Game Pass [w formie xCloud - red.] na wszystkie telefony, w tym od firmy Apple. Kontynuujemy rozmowy i jestem pewny, że dojdziemy do pewnego porozumienia - przekonuje Spencer na antenie stacji CNBC.

W podobnym tonie menedżer wypowiedział się kilka dni wcześniej w rozmowie z francuskim Le Figaro. Szef działu Xbox stwierdził, że jest „zdeterminowany do znalezienia rozwiązania”, choć przyznał, że negocjacje mogą potrwać.

Project xCloud pozwala grać w tak zwanej „chmurze” - produkcje uruchamiane są na zewnętrznych serwerach i streamowane do użytkownika przez internet. Usługa jest częścią abonamentu Game Pass Ultimate i zawiera ponad 170 gier.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami