John Carmack nie wyklucza powrotu do id Software i serii Doom

"Microsoft nie ma do mnie żalu".

John Carmack skomentował wczorajszą informację o przejęciu ZeniMax i Bethesdy przez Microsoft. Deweloper zasugerował, że w przyszłości może wrócić do id Software - studia, którego właścicielem stał się koncern z Redmond.

„Świetnie! Myślę, że Microsoft jest dobrą firmą dla marek z branży gier. Nie mają do mnie żalu, więc może będę mógł ponownie zaangażować się w rozwój niektórych moich starych tytułów” - napisał słynny programista na Twitterze.

Carmack jest jednym z założycieli id Software i współtwórcą takich serii, jak Doom i Quake. Mężczyzna odszedł z zespołu w listopadzie 2013 roku po tym, jak kilka miesięcy wcześniej dołączył do Oculus VR.

Wspominając o „żalu” programista odniósł się do napiętych stosunków z byłym pracodawcą. W 2014 roku ZeniMax - właściciel wymienionego studia - oskarżył dewelopera i twórców gogli Oculus Rift o przywłaszczenie sekretów handlowych swojego poprzedniego zespołu kradzież dokumentów i wiedzy technicznej, związanej z rzeczywistością wirtualną.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami