Zapas PS5 Digital Edition jest znacznie mniejszy niż standardowej wersji - raport

Informacje ze sklepów.

  • Sprzedawcy otrzymali znacznie mniej konsol PS5 w wersji Digital Edition
  • Na jeden egzemplarz bez napędu przypadały średnio trzy klasyczne

Sklepy w Wielkiej Brytanii otrzymały wyraźnie mniej egzemplarzy cyfrowej edycji PS5 niż wersji klasycznej - wynika z informacji uzyskanych przez naszych kolegów z brytyjskiej redakcji.

Informator z dużej sieci sklepów twierdzi, że na jedną konsolę bez napędu przypadały aż trzy z czytnikiem, choć zaznacza, że sytuacja może różnić się w zależności od sklepu.

W innej sieci różnica między klasyczną konsolą a Digital Edition była jeszcze większa, a rozkład wynosił odpowiednio 80 do 20 procent.

ps5_digital_zapas_1
Digital Edition jest tańsze, ale można na nim instalować tylko gry cyfrowe

Z badań serwisu Ars Technica nad sklepami GameStop wynika, że podział był podobny w Stanach Zjednoczonych. W skrajnych przypadkach Digital Edition stanowiło zaledwie 13 procent wszystkich egzemplarzy PS5 w oddziale. Średnia wynosiła jednak 25 procent.

Aktualnie Sony nie chce wyjawić, jaki jest wzajemny stosunek wyprodukowanych modeli konsol.

Na polskim rynku wersja klasyczna kosztuje 2299 zł, a cyfrowa 1849 zł. Digital Edition nie różni się mocą od bazowego modelu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami