Xbox Series X jest mocniejszy, ale twórcy gier uwielbiają PS5 - twierdzi Digital Foundry

Kwestia łatwości projektowania gier.

Richard Leadbetter z brytyjskiej redakcji Digital Foundry twierdzi, że choć liderem mocy wśród nowych konsol jest Xbox Series X, deweloperzy doceniają PlayStation 5 za wygodę pracy.

- Dosłownie każdy deweloper gier na PS5, z którym rozmawiałem, mocno podkreślał, jak łatwo tworzy się [na PS5] - powiedział Leadbetter w wywiadzie zorganizowanym w ramach PAX Online x EGX Digital. - To właściwie to samo środowisko deweloperskie, jak na PS4, co pozwala na skalowanie, wykorzystywanie mocy czy funkcji. Nie mogę wyrazić, jak zadowoleni są twórcy w tej sytuacji.

Dziennikarz zaznacza, że Series X jest mocniejszy „na papierze”. Cześć deweloperów jest podobno niezwykle zadowolona z pracy z nowym Xboksem, ale inni mają problemy z przeniesieniem się z Xbox Development Kit do Game Developement Kit. XDK to oprogramowanie dla deweloperów przeznaczone konkretnie dla konsol Xbox, natomiast GDK to ogólniejsze środowisko, dla Xbox i PC.

Co ciekawe, wcześniej pojawiały się też głosy stojące w sprzeczności z wypowiedzią przedstawiciela Digital Foundry. Znany informator Dusk Golem twierdzi, że Capcom ma problem ze zoptymalizowaniem Resident Evil Village na PS5, a gra działa znacznie lepiej na konsoli Microsoftu.

Xbox Series X/S zadebiutuje 10 listopada, a PS5 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami