Crusader Kings 3 - succession: prawo do dziedziczenia

Działanie systemu dziedziczenia ziem.

Rozgrywka w Crusader Kings 3 rozciągnięta jest na setki lat. Oczywistym jest, że obrany przez ciebie na początku władca prędzej czy później po prostu umrze i konieczne będzie przekazanie ziem komuś innemu. Za to odpowiada prawo do dziedziczenia (Succession), o którym piszemy w tym rozdziale.

Aktualnie wybrane prawo do dziedziczenia sprawdzić możesz wchodząc w zakładkę Realm (1) bądź wciskając klawisz F2. Następnie musisz wejść do karty Succession (2).

059

Znajdziesz tutaj trzy kluczowe rzeczy, takie jak:

  • Prawo do dziedziczenia: Succession Law (3) - wpływa na to, co stanie się z twoimi ziemiami po śmierci kierowanej przez ciebie postaci. Możesz wybrać - klikając na przycisk Change (4) - spośród kilku opcji (5). Tereny i prestiż mogą odziedziczyć po równo wszystkie twoje dzieci, możesz też ustawić że większość otrzyma konkretna osoba, lecz również w taki sposób, że następnym dziedzicem będzie najstarsza osoba w twoim rodzie.
  • Prawa odnośnie płci: Gender Law (6) - możesz ustawić tutaj preferencję w sprawie dziedziczenia uzależnione od płci. Zakres opcji pozwala ustawić możliwość dziedziczenia wyłącznie przez kobietę bądź mężczyznę (druga płeć nie otrzyma wtedy nic), preferencję odnośnie którejś z płci, a także kompletną równość - w ostatnim przypadku pleć nie będzie grać żadnej roli.
  • Wyznaczony potomek: Designated Heir (7) - możesz samodzielnie wskazać kto odziedziczy po tobie wszystkie ziemie, jednak wymagany jest do tego maksymalny poziom Crown Authority (8).

W przypadku większości systemów dziedziczenia, w sytuacji, w której nie ma jeszcze ustalonego potomka - czy to całej dynastii czy pojedynczego królestwa (Kingdom) - odbędą się wybory: Elections (9), które podejrzysz w tym samy oknie.

060

Po kliknięciu na którekolwiek z nich, otworzy się nowe okno. Będziesz mógł ustalić tam własnego kandydata (10), klikając na przycisk Cast Vote (11). Przy jego podobiźnie wyświetli się jego miejsce w rankingu: Rank (12).

Głosować mogą członkowie twojego dworu (Court) jak i wasale. Każda osoba ma głos o sile 1, twój jako głowy rodziny posiadać może więcej, nawet i 5 punktów. Dzięki temu łatwiej będzie ci przeforsować własnego kandydata.

Przez sporą część gry nie będziesz w stanie samodzielnie ustalać osób, które odziedziczą twoje tereny. Staraj się więc żyć z innymi w możliwie dobrych relacjach - dzięki temu będą oni częściej głosować na te same osoby co ty, lepiej też będą znosić wszelkie zmiany w systemie dziedziczenia.

Następnie: Crusader Kings 3 - potomkowie: dzieci i bękarty

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - fertility, czyli jak zwiększć szansę na potomka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Szachy podbijają Twitcha

Klasyczna gra cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Among Us podają powody przedłużających się aktualizacji

Przyczyną, między innymi, olbrzymi sukces produkcji.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami