Crusader Kings 3 - prison: jak działa więzienie

Więzniowie i co można z nimi zrobić.

Więźniowie pełnią bardzo ważną rolę w Crusader Kings 3. Możesz wykorzystać ich w celach dyplomatycznych lub by się wzbogacić. Możesz tez najzwyczajniej w świecie ich stracić. W tym rozdziale wyjaśniamy jak schwytać inną postać i co można później z nią zrobić.

Więźnia pozyskać możesz generalnie na dwa sposoby. Pierwszym i kompletnie nieprzewidywalnym są losowe wydarzenia, jak przegrana walka, po której niektóre postacie mogą zostać pojmane. Drugim sposobem, nad którym masz kontrolę, są spiski.

Wybierając spośród kilku ich rodzajów, możesz wsadzić do więzienia: Imprison (1) niemalże dowolną postać. Jeśli spisek się uda, postać trafi do więzienia.

052

Postacie w twoim więzieniu podejrzeć możesz wchodząc do zakładki dwór: Court (2), a następnie do karty więźniowie: Prisoners (3). Na karcie postaci znajdziesz dwie ważne rzeczy - jej opinię o tobie (4), a także to, czy jest kryminalistą, co odzwierciedlone będzie poprzez ikonkę kuli z łańcuchem (5).

053

Od tego czy postać jest kryminalistą zależą konsekwencje wtrącenia jej do lochów - jeśli będzie kryminalistą to nic ci nie grozi, jeśli jednak będzie niewinna, to twój czyn zostanie odebrany jako akt tyranii, co pogorszy opinię innych o twojej postaci.

Przy każdym więźniu znajdziesz informację o tym, jak długo jest więziony (6), co wpływa na stres postaci. Znajdują się tutaj także 3 przyciski, które pozwolą ci wypuścić więźnia w zamian za okup: Ransom (7), negocjować jego zwolnienie: Negotiate Release (8) bądź dokonać egzekucji: Execute (9).

Zawsze warto korzystać z możliwości negocjacji. Otworzy to szereg możliwości, które pozwolą ci zdobyć haka (10) czy nawet rekrutować (11) daną postać do swojego dworu. Możesz też nie wybierać żadnej korzyści dla siebie - poprawi to opinię o twojej postaci i pozwoli pozbyć się punktów grozy: Dread (12).

Możliwość pojmania postaci i wrzucenia do lochów da ci olbrzymią przewagę nad innymi. Tyczy się to szczególnie wojen - jeśli zdołasz pojmać władcę drugiej strony, będziesz w stanie natychmiast zakończyć wojnę, wymuszając swoje warunki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami