Crusader Kings 3 - jak korzystać z pomocy w grze.

Wbudowana encyklopedia i jak z niej korzystać.

Crusader Kings 3 to gra niezwykle skomplikowana, z setkami różnych, przenikających się wzajemnie systemów i zależności. Na szczęście twórcy zaimplementowali do gry użyteczną encyklopedię, w której znajdziesz odpowiedzi na większości swoich pytań. Nią też zajmujemy się w tym rozdziale.

Encyklopedię otworzysz klikając na ikonkę książki (1) przy dolnej krawędzi ekranu. Nowe okno podzielone jest na kilka sekcji, takich jak:

058
  • Pasek wyszukiwania (2) - możesz tu wpisać dowolną frazę, a następnie wcisnąć przycisk Search (3), by została ona wyszukana. Co więcej, znalezione zostaną także powiązane z nią mechaniki.
  • Część z opisami - w centralnej części okna znajdziesz opis zagadnień, które zostały wyszukane. Możesz najechać na niebieskie fragmenty (4), by wyświetlić dodatkowe informacje o konkretnych terminach.
  • Filtry (5) - za sprawą filtrów po lewej stronie możesz wyszukać zagadnienia związane z konkretnymi grupami, jak budynki, frakcje czy prawa. Jest to przydatne, gdy chcesz po prostu dowiedzieć się czegoś o grze, a nie szukasz nic konkretnego.

Z encyklopedii korzystać możesz w dowolnym momencie rozgrywki. Miej jednak na uwadze, że wszystko w niej na ten moment opisane jest po angielsku, gdyż gra nie występuje w polskiej wersji językowej. Niewykluczone jednak, że zmieni się to w przyszłości.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - jak przełączyć się na innego włądcę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami