Crusader Kings 3 - fertility, czyli jak zwiększyć szansę na potomka

Płodność postaci i jej wpływ na rozgrykę.

Spłodzenie potomka w Crusader Kings 3 to jedna z najważniejszych rzeczy do wykonania jako władca. Nie tylko pozwoli ci to przedłużyć panowanie dynastię którą kierujesz, ale też otworzy sporo opcji dyplmatycznych. W tym rozdziale wyjaśniamy jak zwiększyć szansę na pojawienie się potomstwa.

Za płodność postaci odpowiada jedna ze statystyk postaci, a mianowicie płodność: Fertility (1). Pełnej wartości nie da się bezpośrednio sprawdzić, możesz ją jedynie zwiększać - najprościej przez rozmaite atuty (Trait), jak Patriarch (2).

061

Płodność pozwala zwiększyć szansę na to, że kobieta ze związku zajdzie w ciążę. Domyślna szansa wynosi niecałe 5%, a za każdy 1% Fertility podnosi się o 0,5%. Dla przykładu, jeśli obie postacie w związku mają premię po 20% do Fertility, szansa na pojawienie się dziecka wyniesie mniej więcej 25% (ok. 5% wartości domyślnej i po 10% od obu postaci).

Co ważne, szansa ta obliczana jest na początku każdego miesiąca. Jeśli kobieta faktycznie zajdzie w ciążę, na ekranie wyświetli się o tym informacja. Warto w miarę możliwości podbijać płodność - każde kolejne dziecko pozwala na zawarcie dyplomatycznego małżeństwa, co pozwoli ci pozyskać potężnych sojuszników. Najprostszym sposobem zwiększenia Fertility jest inwestycja w styl życia diplomacy.

Następnie: Crusader Kings 3 - succession: prawo do dziedziczenia

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - budynki: budowa i ulepszanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami