Crusader Kings 3 - czym jest crown authority

Autorytet korony i jego wpływ na rozgrywkę.

Jednym z głównych aspektów rozgrywki w Crusader Kings 3 będzie zarządzanie podległymi ci wasalami. Wraz z upływem rozgrywki będziesz w stanie zwiększać autorytet korony (Crown Authority), co z kolei pozwoli ci na uzyskanie większej władzy. W tym rozdziale wyjaśniamy czym jest autorytet korony i jak wpływa na rozgrywkę.

Crown Authority sprawdzić możesz wchodząc do zakładki Realm (1) poprzez kliknięcie na stosowną ikonkę przy prawej krawędzi ekranu bądź wciśnięcie klawisza F2.

062

U góry nowego okna znajdziesz wspomniane Crown Authority (2). Jest to nic innego jak poziom twojej władzy nad podległymi ci wasalami. Wskaźnik ten dzieli się na cztery progi - Autonomous Vassals (3), Limited Crown Authority (4), High Crown Authority (5) i Absolute Crown Authority (6). Poziom zwiększysz naturalnie wraz z rozgrywką i z rozrostem twojego królestwa.

063

Poziom Crown Authority wpływa, między innymi, na to, jak dużą część podatków i wojsk będą ci oni oferować. Naturalnie, im wyższy jest ten poziom, tym wartość procentowa rośnie. Prócz złota i armii, wyższe poziomy oferują także szereg innych przydatnych rzeczy - jak możliwość odwołania wasala bądź zabrania jego gruntów czy stosowania nowych praw do dziedziczenia.

Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, zwiększanie poziomu wiąże się z karą. Tyczy się to poziomu High Crown Authority i Absolute Crown Authority, które oferują odpowiednio -10 i -30 punktów do opinii od wszystkich twoich wasalów. Szykując się na wyższe poziomy, bądź więc gotów do walki z niezadowolonymi wasalami - prędzej czy później czeka cię powstanie frakcji albo wojna domowa.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - jak zwiększyć limit wasalów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami