Crusader Kings 3 - budynki: budowa i ulepszanie

Wznoszenie i ulepszanie budynków, zmiana na inne.

Jak przystało na grę strategiczną, w Crusader Kings 3 będziesz zajmował się podbijaniem terenów i ich późniejszą rozbudową. W tym rozdziale wyjaśniamy jak wznosić budynki, jak je ulepszać i w jaki sposób możesz podmienić je na inne typy budowli, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Budynki wznosić możesz w dowolnym mieście: City (1), zamku: Castle (2) bądź świątyni: Temple (3) w obrębie danego tytułu ziemskiego. Po kliknięciu na tego typu obiekt otworzy się nowe okno rozbudowy.

046

Znajdziesz w nim sporo informacji, ciebie jednak powinna zainteresować część w prawym dolnym rogu okna. Najważniejszy jest budynek główny (4) - wspomniane miasto, zamek bądź świątynia. Od jego poziomu zależy to, jakie inne budynki będziesz w stanie wznosić w danym miejscu, oferuje on też olbrzymie premie do podatków, wojsk czy garnizonu (Garrison).

047

By go ulepszyć, wystarczy wskazać kolejny poziom (5), a następnie kliknąć przycisk Upgrade (6). Musisz jednak wpierw spełnić wymagania (7), by móc rozpocząć budowę.

Prócz budynku głównego, znajdziesz tutaj szereg miejsc na kolejne konstrukcje. Ilość miejsc pod zabudowę wynosić będzie od 3 do 5, w zależności od typu tytułu ziemskiego. Wzniesione wcześniej budowle (8) możesz ulepszyć w ten sam sposób, co budynek główny, klikając na ikonkę, a następnie na wyższy poziom i potwierdzając wszystko przyciskiem Upgrade.

048

Jeśli zamiast ikonki budynku znajdziesz tam znaczek + (9), będziesz mógł wznieść całkowicie nowy obiekt. Kliknij na ikonkę, by otworzyć okno. Znajdziesz w nim listę budynków (10), które możesz wybudować, koszt budowy (11), informacje dotyczące tego co oferują (12), jak i przycisk do zlecenia budowy - Construct (13).

Gdy konstrukcja dobiegnie końca, ikonka budynku pojawi się w miejscu, w którym był + i możliwa będzie jego dalsza rozbudowa. W zależności od ich rodzajów, budynki ulepszać możesz nawet do VIII poziomu.

Masz także możliwość zburzenia istniejącej konstrukcji i wybudowania w jej miejscu innej. W tym celu kliknij na ikonkę budynku, który cię interesuje, a w nowym oknie na przycisk Replace Building (14). Otworzy to znane ci okno z wyborem budynków. Jeśli zlecisz tutaj budowę, stary budynek zostanie zniszczony i na jego miejscu pojawi się nowy - oczywiście po upływie odpowiedniego czasu.

049

Pamiętaj, że w jednym momencie możesz wznosić bądź ulepszać tylko jeden budynek w obrębie danego tytułu ziemskiego. Nie ma jednak ograniczeń odnośnie innych tytułów ziemskich - w każdym możesz prowadzić budowę, nawet jeśli będzie to 100 terenów ziemskich jednocześnie.

Następnie: Crusader Kings 3 - fertility, czyli jak zwiększyć szansę na potomka

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - domains: domeny, jak zwiększyć limit

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami