Crusader Kings 3 - titles: tytuły ziemskie

Barony, County, Duchy, Kingdom, Empire.

Jak już zapewne zauważyłeś, mapa w Crusader Kings 3 jest gigantycznych rozmiarów. By ułatwić nawigację i zarządzanie, wszystko podzielone zostało na 5 grup. W tym rozdziale wyjaśniamy jak działają tytuły ziemskie (Titles) i jak wpływają one na rozgrywkę.

Tereny w grze podzielone są na 5 grup ze względu na swoje tytuły ziemskie (Titles). Każda kolejna jest większa od poprzedniej, a wszystkie prezentują się one następująco: Barony, County, Duchy, Kingdom i Empire.

Barony (1) to najmniejsze części ziem, pojedyncze tereny którymi możesz władać. Na terenie każdego Barony znaleźć może się tylko jedno miasto, kościół bądź zamek. Osoba władająca wyłącznie tego typu ziemiami zwana będzie Baron bądź Baroness - w zależności od płci postaci.

041

Kolejną grupą są County. County to większe tytuły ziemskie, w skład których wchodzi kilka Barony. Biorąc za przykład Irlandię, którą kierować będziesz na początku rozgrywki, do grupy County należą, na przykład, Desmond (2), Thomond (3) i Ormond (4). Osoba władająca przynajmniej jednym County to Count bądź Countess.

042

Trzecia grupa to Duchy. Tak jak poprzednio, w skład danego Duchy wchodzi kilka County. Wspomniane Desmond, Thomond i Ormond tworzą duchy o nazwie Munster (5). Pod twoją kontrolą mogą być maksymalnie dwa tego typu tereny - każde kolejne musisz oddać swoim wasalom, inaczej otrzymasz karę do ich opinii.

043

Osoby władające przynajmniej jednym Duchy to odpowiednio Duke i Dutchess. Dodatkowo, tego typu władca może mianować okoliczne postacie o randze Count bądź Countess jako swoich wasalów.

Czwarta grupa to Kingdom. W skład danego Kingdom wchodzą wszystkie Duchy na danym terenie. Dla przykładu, w skład Irlandii: Ireland (6) wchodzą Duchy takie jak Munster, Lenster, Meath, Connacht i Ulster. Osoba władająca tego typu tytułem ziemskim to King bądź Queen i może ona mianować postacie rangi Count i Countess na swoich wasalów.

044

Piąta i największa grupa to Empire. Do niej należą wszystkie tytuły ziemskie z grupy Kingdom w danej okolicy. Przykładowym tytułem ziemskim tego typu jest Britannia (7), w skład której wchodzą tytuły z grupy Kingdom jak Ireland, Wales, Danelaw i Alba. Osoba władająca Empire to odpowiednio Emperor bądź Empress i może ona mianować postacie rangi King i Queen na swoich wasalów.

045

W niektórych przypadkach, tytuły mogą różnić się w zależności od dominującej kultury w twoim królestwie. Trzymając się dalej przykładu Irlandii, Barony zastąpione jest przez Earldom a Duchy przez Petty Kingdom. Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż działa to na tej samej zasadzie.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - county control: kontrola nad ziemiami

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami