Crusader Kings 3 - rodzaje spisków, hostile i personal

Grupy i rodzaje spisków, wymagania do spełnienia.

W rozdziale Schemes: czym są spiski i jak działają wyjaśniliśmy na czym polega mechanika spisków w Crusader Kings 3, w tym z kolei skupimy się na ich poszczególnych rodzajach, efektach, które możesz dzięki nim uzyskać i ewentualnych wymaganiach do spełnienia.

W grze masz dostęp do dwóch grup spisków. Podejrzeć możesz je klikając prawym przyciskiem myszy na portret dowolnej postaci. Są to osobiste: Personal (1) i wrogie: Hostile (2). W skład osobistych spisków wchodzą następujące opcje:

038
  • Sway - spisek, którego skutkiem jest poprawa relacji z daną postacią. Jest to na ogół pierwszy krok, który możesz podjąć, by przeprowadzić skutecznie spisek Befriend.
  • Befriend - jeśli uda ci się go przeprowadzić, to twoja i druga postać staną się przyjaciółmi, co bardzo poprawi ich relację. Do tego spisku wymagany jest perk Befriend ze stylu życia Diplomacy.
  • Romance - spisek związany z romansowanem, który pozwoli ci zdobyć prestiż i sprawi, że druga postać stanie się bratnią duszą (Soulmate), znacznie poprawiając relacje. Jedynym wymogiem jest to, by obie postacie były zgodnej preferencji seksualnej.
  • Seduce - dzięki temu spiskowi będziesz w stanie uwieźć postać, przez co stanie się ona kochankiem (Lover).
  • Elope - akcja ta pozwala wciągnąć drugą postać na twój dwór i doprowadzić do małżeństwa. Wymagany jest status bratniej duszy (Soulmate).

Jeśli chodzi o wrogie spiski, wybierać możesz spośród następujących:

  • Murder - zlecenie morderstwa. Jeśli się powiedzie, postać na celowniku zostanie zabita. Spisek tego typu ułatwia podbijanie innych terenów - możesz dzięki niemu, na przykład, usunąć z tronu daną postać, robiąc miejsce dla potomka, który jest twoim sojusznikiem.
  • Abduct - spisek polegający na porwaniu danej postaci. Uprowadzone postacie można potem wymienić na złoto bądź haka. Opcja bardzo przydatna w czasie wojny - jeśli uda ci się pojmać władcę drugiej strony, będziesz mógł natychmiast zakończyć wojnę. Wymaga perka Kidnapper ze stylu życia Intrigue.
  • Fabricate Hook - pozwoli ci zdobyć haka na daną postać. Wymaga perka ze stylu życia Intrigue.
  • Claim Throne - spisek, który pozwoli ci uzyskać roszczenie do tronu. Wymaga perka Meritocracy ze stylu życia Stewardship.

Następnie: Crusader Kings 3 - hooks and secrets: haki i sekrety

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - schemes: czym są spiski i jak działają

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami