Crusader Kings 3 - jak instalować mody

Modyfikacje na Steam i w wersji z Game Passa.

Mody to bardzo ważny aspekt dla społeczności Crusader Kings 3. W kilka dni po premierze powstało już kilkaset różnych modyfikacji - od drobnych i kosmetycznych, po wielkie i zmieniające zupełnie świat gry.

Najlepsze mody wymienimy na innej stronie, a tutaj skupimy się na wyjaśnieniu, jak instalować mody w zależności od posiadanej wersji gry.

Steam

Korzystanie z modów w wersji gry na Steam jest banalnie proste. Na platformie Valve mamy bowiem do dyspozycji Warsztat (1), który znajdziemy w Centrum Społeczności każdej produkcji.

mody1

W Warsztacie zobaczysz wszystkie dostępne mody. Na liście modów nieco niżej możesz porządkować dostępne pliki (2) według liczby subskrybcji lub popularności. Z prawej strony jest lista tagów (3), która pomaga szukać modów konkretnego rodzaju.

By zainstalować moda, po prostu wybierz go i kliknij Zasubskrybuj (4). Następnie możesz włączyć grę - uruchomi się, jak zwykle, launcher Crusader Kings 3. Scrollując nieco niżej zobaczysz listę zainstalowanych modów z opcją ich wyłączania lub włączania (5).

mody2

Kiedy włączysz grę, mody będą aktywne. Jeśli obok nazwy moda widzisz czerwoną ikonkę z wykrzyknikiem, jest ryzyko, że dany mod nie zadziała, bo nie współpracuje z aktualnym patchem do gry - często jednak mody takie i tak poprawnie funkcjonują.

Game Pass / Windows Store

W przypadku wersji z platformy Microsoftu, modowanie jest nieco bardziej skomplikowane. Przede wszystkim, musisz założyć i zalogować się na konto Paradox.

Następnie zaloguj się na oficjalnej stronie z modyfikacjami. Tutaj możesz już dowolnie wybierać i przebierać w dostęnych modach do CK3. Możesz skorzystać z tagów (6) dla wygodnej kategoryzacji.

mody3

Kiedy klikniesz w dowolny mod, możesz go subskrybować (7). Kiedy klikniesz w przycisk subskrybcji, dana modyfikacja zostanie przypisana do twojego konta Paradox. Dzięki temu, zobaczysz zasubskrybowane mody w launcherze (8) przy kolejnym uruchomieniu gry.

mody4

W launcherze widzisz postęp instalacji i pobierania w przypadku większych modyfikacji. Ten sposób instalowania modów działa także dla wersji Steam - choć w jej przypadku wygodniejsze jest korzystanie z Warsztatu Steam.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - relacje pomiędzy postaciami

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - najlepsze mody

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami