Błąd z Assassin's Creed Odyssey inspiracją dla nowej gry Ubisoftu

Immortals: Fenyx Rising powstało dzięki glitchowi.

Immortals: Fenyx Rising to nowa gra Ubisoftu, osadzona w świecie inspirowanym grecką mitologią. Okazuje się, że produkcja powstała, dzięki jednemu z błędów w Assasin's Creed Odyssey.

Kulisy początków powstającego tytułu ujawnił dyrektor kreatywny projektu - Scott Philips - w rozmowie z serwisem IGN. Z wypowiedzi dewelopera wynika, że pomysł na pozycję pojawił się niejako przypadkiem.

- Pierwszym moim wspomnieniem o czymś, co później przekształciło się w Immortals: Fenyx Rising jest bug w Assassin's Creed Odyssey, gdy pływasz na statku, ale ludzi z załogi zastąpiły cyklopy. Wtedy pomyślałem, że fajnie byłoby zrealizować całą grę, skupioną na greckiej mitologii - wyjaśnia.

Nadmienić należy, że nad nową produkcją (znaną do niedawna pod nazwą Gods & Monsters) pracuje zespół, który wcześniej odpowiadał właśnie za wspomnianą przez Philipsa odsłonę cyklu z zabójcami w kapturach.

Immortals: Fenix Rising zadebiutuje 3 grudnia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Gra łączy w sobie elementy znane z Assassin's Creed Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild, stawiając na elementy fantastyczne, eksplorację i zagadki.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami