Spelunky 2 - pierwsze recenzje i oceny mediów

Świetny sequel.

Spelunky 2 debiutuje dziś na PS4, a pod koniec miesiąca trafi też na Steama. Produkcja doczekała się już pierwszych recenzji, z których wyłania się obraz doskonałego sequela.

Autorzy zgodnie doceniają różnorodność lokacji i przyjemny, angażujący gameplay, sprzyjający wielokrotnemu powtarzaniu przygody. Wielkiego entuzjazmu nie wzbudza jednak raczej styl oprawy graficznej.

„To najbardziej wciągająca gra, z jaką miałem do czynienia w tym roku. Dwuminutowe sesje składają się na godziny grania, a podejście 'jeszcze tylko jedna tura' sprawia, że całe wieczory spędzamy na eksploracji, umieraniu i zaczynaniu od nowa” - napisał Brian Shea z Game Informera.

„Spelunky 2 jest fenomenalnym sequelem. Derek Yu, BitWorks i reszta zespołu stworzyła tytuł, który odpowiednio rozbudowuje to, co uczyniło oryginał świetną grą, ale bez zbędnych dodatków i niepotrzebnych zmian” - zaznaczył Mathew Olson z US Gamer.

Przykładowe oceny:

Spelunky 2, podobnie jak oryginał, to zręcznościowy roguelike, w którym przemierzamy różne podziemia oraz inne lokacje na księżycu. Umieranie w wyniku nagłych ataków, pułapek czy innych czynników zewnętrznych to integralna część doświadczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie misje, znajdźki i sekrety.

Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Kompletny przewodnik do gry.

Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Jak grać i co robić. Najważniejsze wskazówki.

Hyper Scape - poradnik i najlepsze porady

Jak grać i wygrywać, rozgrywka, interfejs.

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami