Pokaz PS5 - czego możemy oczekiwać?

Gry, funkcje konsoli, wsteczna kompatybilność.

Kolejna - najprawdopodobniej najważniejsza - prezentacja poświęcona PlayStation 5 rozpocznie się już w środę o godz. 22:00. Sony obiecuje „najświeższe informacje o najnowszych tytułach”, ale nie ujawnia szczegółów.

Z tego względu postanowiliśmy spróbować przewidzieć, co pojawi się na pokazie. Mowa zarówno o pierwszym spojrzeniu na interfejs, cenie i premierze, jak i konkretnych grach.

Cena i premiera konsoli

Fani PlayStation już od dawna z wypiekami na twarzy czekają na szczegóły odnośnie premiery i ceny PS5. Sony milczało długo, ale najprawdopodobniej Microsoft wymusi na japońskim koncernie działanie - znamy już przecież cenę i datę premiery Xbox Series X/S.

Niewykluczone, że taka informacja pojawi się dopiero pod koniec pokazu. Wygląd konsoli ujawniono właśnie na finał czerwcowej prezentacji.

Interfejs i nowe funkcje konsoli

Z dużym prawdopodobieństwem stream będzie okazją do pierwszego spojrzenia na nowy interfejs, a także szczegółowej analizy funkcji, które mogą zachęcić klientów do kupna konsoli. Mowa chociażby o funkcji szybkiego wczytywania i wznawiania gier, dostępnych dzięki szybkiemu dyskowi SSD. Nie można też zapomnieć o wstecznej kompatybilności, której nie widzieliśmy jeszcze w akcji.

pokaz_ps5_dualsense
W przeciwieństwie do nowego Xboksa, pad do PS5 ma kilka nowych funkcji, wpływających na rozgrywkę

Są też nowe możliwości kontrolera DualSense, czyli adaptacyjne triggery i zaawansowany system haptyczny. To funkcje, z których z pewnością będą korzystać gry na PS5.

Final Fantasy 16

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, kolejna odsłona kultowej serii może być niespodzianką podczas pokazu Sony. Zaangażowanie Square Enix w prezentację zdaje się potwierdzać usunięty już tweet jednego z producentów, który zareagował na wpis o streamie poświęconemu PS5.

Wiele wystawionych przez studio ogłoszeń o pracę również sugeruje, że Final Fantasy 16 powstaje już od dłuższego czasu.

Multiplayer The Last of Us 2

Dzięki nieoficjalnemu materiałowi wideo z zamkniętych testów trybu sieciowego The Last of Us 2 wiemy, że gra jest dopracowywana już od dłuższego czasu.

the_last_of_us_multiplayer
Wbrew pozorom, tryb Factions z „jedynki” był dość popularny

Nie wiadomo jeszcze, jaką formę przybierze następca trybu Factions z pierwszego The Last of Us, ale może być to nawet osobna, płatna produkcja.

Gameplay ze Spider-Man: Miles Morales, Ratchet and Clank: Rift Apart i Horizon: Forbidden West

Chyba nikogo nie zdziwi, jeśli Sony postanowi skupić się na swoich najmocniejszych tytułach zmierzających na PS5. W przypadku Miles Morales i Forbidden West zobaczylibyśmy wtedy pierwsze fragmenty rozgrywki.

Rift Apart widzieliśmy już kilkukrotnie, ale gra wydaje się doskonale prezentować możliwość błyskawicznego wczytywania otoczenia i różnych światów.

Ulepszone hity z PS4 i pozostałe gry

God of War, The Last of Us 2 czy Ghost of Tsushima w 4K i 60 FPS na PS5? To życzenie wielu fanów Sony może się spełnić. Wiele najmocniejszych tytułów z PS4 może otrzymać drugie życie na nowej konsoli. Nie zapominajmy też o next-genowym GTA 5 - być może zobaczymy gameplay.

god_of_war
Kratos i Atreus już szykują się na powrót w lepszej oprawie

Pozostałe gry, które mogą pojawić się na pokazie:

  • Bugsnax
  • Demon's Souls
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Resident Evil: Village
  • Godfall
  • Kena: Bridge of Spirits

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami