Gods & Monsters zmieniło nazwę przez producenta napojów Monster

Przesadne podobieństwo?

Producent napojów energetycznych Monster Energy zakwestionował wniosek Ubisoftu o rejestrację znaku towarowego Gods & Monsters - wynika z dokumentacji opublikowanej przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych. Z tego względu gra ukaże się pod tytułem Immortals: Fenyx Rising.

Jak informuje TechRapotor, Ubisoft złożył wniosek w czerwcu 2019 roku. W kwietniu 2020 roku Monster Energy zgłosił sprzeciw. Francuski wydawca w czerwcu zmienił natomiast tytuł gry.

Monster Energy twierdzi, że znak towarowy Gods & Monsters mógłby zaszkodzić działalności firmy, która w dużym stopniu angażuje się w branżę gamingową. Pojawia się na koszulkach i akcesoriach dla graczy, sponsoruje drużyny e-sportowe, a nawet sfinansowała powstanie gry Monster Energy Supercross: The Official Video Game.

Immortals: Fenyx Rising to osadzona w otwartym świecie, przygodowa gra akcji, opracowana przez twórców Assassin's Creed Odyssey. Przeniesie nas do starożytnej Grecji, w której spotkamy mitologiczne stwory oraz greckich bogów. Premierę zaplanowano na 3 grudnia w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami