Crusader Kings 3 - decyzje, Decisions: jak i kiedy podejmować

Które są najlepsze.

Crusader Kings 3 to nie zwykła strategia - to także gra RPG. Rozwijamy przecież naszą postać i dokonujemy różnych wyborów, które kształtują nasz charakter i wpływają na świat dookoła.

Nic więc dziwnego, że decyzje są ważnym elementem gry. System Decisions to także świetne narzędzie do wyznaczania sobie celów na przyszłość. Okno decyzji włączamy poprzez kliknięcie w białą ikonę pióra (1).

decyzje1

W oknie widzimy różne decyzje - ale czerwone krzyżyki obok nazw (2) wskazują, że danej decyzji nie można jeszcze podjąć. Możesz jednak w nią kliknąć, by zobaczyć szczegóły.

Klikając w dowolną decyzję otworzysz nowe okno, gdzie ujrzysz warunki do spełnienia, a także benefity podjęcia danego wyboru.

Kilka decyzji jest identycznych, niezależnie od tego, kim gramy. To na przykład Host Feast czy Call Hunt - a więc wydarzenia mogące poprawić nasze samopoczucie i zmniejszyć stres. Każdy może też zapraszać rycerzy (Invite Knights) czy szukać medyka (Search for Physican).

Niektóre wybory są związane z naszym położeniem na mapie. W naszym przypadku mamy na przykład cel zjednoczenia Italii. Takie cele wymagają sporych przygotowań, dlatego zawsze miej zaznaczoną opcję przypominania o decyzjach (3), gdy będą dostępne.

decyzje2

To kiedy podejmujemy decyzje, zależne jest od naszej sytuacji. Logika wskazuje, że warto zorganizować ucztę, gdy mamy duży poziom stresu. Jeśli mamy za mało rycerzy, należy zaprosić ich na dwór, by mieć szansę na wcielenie ich do swojej armii. Większe, poważne cele to inna sprawa - warto skupić się na jednym, by dążyć do niego przez wiele lat czy dekad.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - stres: jak działa i jak zmniejszyć

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - system kultur i innowacje, technologia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami