Crusader Kings 3 - county control, kontrola nad ziemiami

Poprawa parametru Control, negatywne skutki zaniedbania.

Podczas rozgrywki w Crusader Kings 3 przejmował będziesz kontrolę nad licznymi ziemiami. Łatwo przy tym zapomnieć o parametrze Control każdego z posiadanych terenów. W niniejszym poradniku wyjaśniamy czym on jest, jak go zwiększyć i jakie mogą być konsekwencje zaniedbania go.

Parametr Control to po prostu poziom twojej kontroli na danym terenie. Sprawdzić go możesz klikając na dowolny skrawek ziemi. Wartość Control (1) znajdziesz w nowym oknie, które się wyświetli.

025

Jeśli najedziesz na nie myszką, wyświetli się małe okienko z dodatkowymi informacjami. Znajdziesz tam poziom miesięcznego wzrostu: Monthly Grow (2), czyli wartość o jaką Control wzrośnie w ciągu kolejnego miesiąca.

Będą też wskaźniki tego, jak duży negatywny wpływ parametr ten ma na ilość wojsk: Levies (3) jak i złota z podatków: Taxes (4). Przy Control równym 100 wartości te pozostają bez zmian. Dla każdego punktu poniżej 100 wpływy z podatków spadną o 1%, a ilość wojska o 0,5%. Control spaść może najniżej do wartości 0 - wtedy z danego terenu otrzymasz -100% podatków i -50% wojsk.

Wskaźnik Control spadnie drastycznie w momencie podbicia ziem poprzez wojny, dlatego zawsze lepszym wyborem jest mianowanie właściciela danego terenu swoim wasalem, by tego uniknąć. Wartość Control rosnąć będzie bardzo powoli, proces ten przyspieszyć możesz za sprawą jednego z członków rady - więcej na ten temat znajdziesz w rozdziale marshall: marszałek.

Następnie: Crusader Kings 3 - titles: tytuły ziemskie

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami