Crusader Kings 3 - najemnicy, jak i kiedy z nich korzystać

Czy warto wykupować najemników.

Czasem mniejsza liczba poborowych od rywala wcale nie musi oznaczać, że nie możemy zdedycować się na wojnę. Pod warunkiem, że jesteśmy bogaci.

Wynajmowanie najemników to porządna i rozsądna strategia, o ile zapewnimy sobie dobry rozwój ekonomiczny. Na oddziałach najemniczych można polegać tak samo, jak na własnych.

Najemników znajdziemy w zakładce Military. Przeglądając spis najemników zobaczymy zawsze wiele różnorodnych oddziałów - jak można się domyślic, im droższa armia, tym lepsza i oferująca lepszej jakości żołnierzy.

Klikając na daną armię możemy otworzyć okno, w którym widzimy szczegóły, a także czas trwania kontraktu (1).

najmenicy

Jeśli kontrakt trwa 3 lata, to znaczy, że za wskazaną w spisie najemników opłatę, armia ta będzie w stanie walczyć przez 3 lata. Możemy zakończyć wojnę i wywołać kolejną rok później, a wciąż będziemy mogli skorzystać z najemników.

Zarządzanie najemnikami na polu bitwy nie różni się niczym od sterowania normalnymi oddziałami. Jeśli jednak zbankrutujemy podczas posiadania najemników, mogą nagle wypowiedzieć nam umowę.

Następnie: Crusader Kings 3 - jak zwiększyć siłę armii

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - rodzaje jednostek

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami