Crusader Kings 3 - jak przygotować się do wojny

Co zrobić przed wojną.

Zanim wypowiesz wojnę w Crusader Kings 3, warto jest odpowiednio się przygotować. Czasami, gdy masz dużą przewagę liczebną, możesz oczywiście podchodzić do sprawy bardziej beztrosko - ale nie zawsze jest to możliwe.

Przygotowania to kilka prostych kroków:

  • Po pierwsze, upewnij się, że masz pieniądze. Jeśli wisisz na skraju bankructwa, a dochody są nieznaczne, wojna może wpędzić cię w stan zadłużenia.
  • Sprawdź, ilu masz rycerzy. Te jednostki stanowią o jakości twojej armii - gra poinformuje cię, gdy masz ich mało. Zwracaj uwagę na komunikaty. W menu Decyzji możesz zapraszać rycerzy na dwór.
  • Upewnij się, że jesteś zdrowy. Chory czy kontuzjowany władca na wojnie to nigdy nie jest dobra sytuacja.
  • Zawiąż sojusze. Przynajmniej spróbuj. Dobry pomysł to na przykład sojusz z kimś, kto jest sojusznikiem władcy, którego chcesz zaatakować. To często trudne do osiągnięcia, ale wykonalne.
  • Sprawdź opinię wasali. Powołanie jednostek do armii może czasem sprowokować niektórych wasali, którzy mocno cię nie lubią, do wywołania buntu. Upewnij się, że poziom niezadowolenia utrzymuje się maksymalnie w graniach 40-50 ujemnych punktów.
jakprzygotowacsie
Podczas szukania małżonków dla swoich dzieci możesz zawsze zobaczyć, jaka siła militarna zostanie twoim sojusznikiem

Pamiętaj też, że jeśli specjalizujesz się w intrydze, w ramach przygotowań do wojny możesz na przykład fabrykować haki na władcę, albo podjąć próbę morderstwa. Kto wiem, może w razie powodzenia, wojna nie będzie wcale potrzebna?

Poprzednio: Crusader Kings 3 - jak przełączyć się na innego władcę

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - najemnicy, jak i kiedy z nich korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami