Xbox Series S może nie uruchomić ulepszeń z One X - uważa Digital Foundry

Aktualizacja: Microsoft potwierdza.

Aktualizacja: W oświadczeniu przesłanym serwisowi Gamespew przedstawiciele Microsoftu potwierdzili podejrzenia dziennikarzy Digital Foundry.

„Xbox Series S zaprojektowano jako najtańszą konsolę następnej generacji, mogącą uruchamiać nowe gry w 1440p i 60 FPS. Aby dostarczyć najwyższej jakości doznania w ramach wstecznej kompatybilności, zgodne z oryginalnymi intencjami twórców, Xbox Series S uruchomi tytuły w wersji Xbox One S, uzupełniając produkcje o poprawione filtrowanie tekstur, wyższą i stabilniejszą liczbę klatek na sekundę, szybsze wczytywanie oraz automatyczny HDR” - napisano w przesłanym oświadczeniu.

  • Według Digital Foundry, problemem Xbox Series S może być pamięć RAM
  • Na słabszej z konsol gry z obecnej generacji mogą nie oferować ulepszeń z One X

Oryginalna wiadomość: Nasi koledzy z redakcji Digital Foundry opublikowali wideo, w którym dyskutują o Xbox Series S - słabszej z nowych konsol Microsoftu. Przekonują, że specyfikacja urządzenia może sprawić problemy.

Dziennikarze zwracają uwagę - podobnie jak programista z id Software - na mniejszą ilość pamięci RAM. Uważają, że w efekcie sprzęt może nie uruchomić ulepszeń i funkcji dedykowanych Xbox One X, a więc mocniejszemu modelowi platformy obecnej generacji.

- Nie wiem, czy to oficjalnie potwierdzono, ale myśląc racjonalnie, nie ma możliwości, aby było to wykonalne - twierdzi Richard Leadbetter. Gry włączane w ramach wstecznej kompatybilności na Xbox Series S raczej więc nie zadziałają w 4K. Mowa nawet o produkcjach z X360.

- Xbox One X ma 9 GB pamięci dla obsługi tytułów. Series S ma 8, a czytałem doniesienia, jakoby faktycznie było to 7,5 GB. Bez względu, jak jest naprawdę, to wciąż mniej niż w Xbox One X. Myślę więc, że wsteczna kompatybilność wydajnością będzie przypominała One S - dodaje dziennikarz.

xss_ram
Xbox Series S w Polsce będzie kosztował 1349 zł

Eksperci z Digital Foundry zaznaczają jednocześnie, że gry uruchamiane w trybie zgodności z Xbox One S powinny działać lepiej, ponieważ tańszy model nowej platformy Microsoftu jest mocniejszy od wspomnianej konsoli.

Xbox Series S i X zadebiutują na rynku 10 listopada.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Gamespew

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami