Crusader Kings 3 - steward: zarządca

Doradca w kwestiach kultury, podatków i rozwoju.

Zarządca (Steward) to jeden z członków rady (Council) w Crusader Kings 3, który odpowiedzialny jest za sprawy związane z podatkami, kulturą i szybkością rozwoju twoich hrabstw (County). W niniejszym rozdziale znajdziesz kluczowe informacje dotyczące tego stanowiska i opis powiązanych z nim umiejętności.

By sprawdzić swojego zarządcę musisz otworzyć okno rady (Council) - klikając na ikonkę (1) bądź wciskając klawisz F4.

011

Pośród wszystkich członków rady znajdziesz wspomnianego zarządcę: Steward (2). Tuż obok informacji o jego stanowisku, znajdziesz też kluczową dla niego umiejętność (3), w tym wypadku zarządzanie (Stewardship). Im będzie ona miała wyższy poziom, tym skuteczniejszy w swojej roli będzie zarządca.

013

Tak jak w przypadku innych członków rady, zarządca daje ci dostęp do 3 umiejętności, takich jak:

  • Pobór podatków: Collect Taxes (4) - zwiększa ilość podatków uzyskiwanych z danej domeny.
  • Zwiększenie poziomu rozbudowania: Increase Development in County (5) - zwiększa poziom rozbudowania danego hrabstwa (County). Przekłada się to na wyższe podatki, zaopatrzenie i ilość wojsk poborowych. Umiejętność ta skraca także czas wznoszenia budowli.
  • Promocja kultury: Promote Culture (6) - pozwala ci wymusić na hrabstwie zmianę kultury na twoją.

Zdecydowanie najlepszą umiejętnością jest tutaj druga opcja, Increase development in County. Nie dość, że bardzo znacząco skraca czas wznoszenia budowli, to jeszcze przyspiesza wzrost poziomu rozbudowania. Dzięki temu w relatywnie krótkim czasie będziesz w stanie zwiększyć poziom wielu hrabstw, podnosząc przy tym ilość spływającego do skarbca złota i potencjalną wielkość armii.

Następnie: Crusader Kings 3 - marshall: marszałek

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - chancellor: kanclerz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami