Crusader Kings 3 - spouse: małżonek w radzie

Zadania i obowiązki małżonka w radzie dynastii.

W Crusader Kings 3, w ramach swojej dynastii, możesz posiadać maksymalnie 6 członków rady (Council). Rolę jednego z nich pełnić będzie małżonek władcy, którym sterujesz. W tym poradniku wyjaśniamy, jaka jest rola małżonka w radzie i jakie daje to możliwości.

Skład swojej rady (Council) sprawdzić możesz klikając w ikonkę (1) przy prawej krawędzi ekranu bądź wciskając klawisz F4. Otworzy to nowe okno, na którym znajdziesz wszystkich najętych członków rady. Pierwszy w kolejności jest oczywiście małżonek (2), pod warunkiem, że twoja postać go posiada. Jeśli nie, zajrzyj do rozdziału ślub, jak wybrać żonę czy męża by to naprawić.

009

Celem małżonka w radzie jest po prostu wspieranie cię. Do wyboru jest kilka opcji (3), a każda z nich wiąże się z jakimiś bonusami do umiejętności(4). Dzięki tym opcjom możesz w prosty sposób zwiększyć umiejętności władcy, którym kierujesz by, na przykład, ułatwić sobie realizację celu.

Poszczególne premie uzależnione są od umiejętności władcy i małżonka. Dla przykładu, jeśli władca przewyższa małżonka pod względem nauki (Learning), nie otrzyma on żadnej premii - w odwrotnej sytuacji jednak już tak.

010

Warto możliwie szybko pozyskać małżonka, by - prócz możliwości płodzenia potomków i przedłużenia rodu - móc otrzymać te drogocenne premie. Pamiętaj też, że jest to jedyne stanowisko, na którym samodzielnie nie zmienisz doradcy - chyba, że się rozwiedziesz.

Następnie: Crusader Kings 3 - chancellor: kanclerz

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - rada, skład Council

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami