Crusader Kings 3 - renown: jak działa renoma i jak ją zwiększyć

Zwiększanie renomy i jej wpływ na rozgrywkę, splendor.

Jednym z czterech zasobów - obok złota (Gold), prestiżu (Prestige) i pobożności (Piety) - w grze Crusader Kings 3 jest renoma. Na co ona wpływa, jak ją zwiększyć i w jaki sposób związany jest z nią splendor - na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Jak każdy z zasobów, renomę (Renown) sprawdzić możesz przy górnej krawędzi ekranu. Po najechaniu myszką na ikonkę drzewa (1) wyświetli się okno.

007

W nim znajdziesz poziom renomy (2), a także jej wzrost (3) lub zmniejszenie się w przeciągu najbliższego miesiąca.

008

Renoma to punkty, które określają świetność twojej dynastii. Działają trochę podobnie jak prestiż (Presige), różnica jest jednak taka, że określają sławę całego królestwa, a nie tylko władcy, którym sterujesz.

Z renomą nierozerwalnie powiązany jest poziom splendoru: Level of Splendor (4). Jest to po prostu poziom twojej dynastii. Im wyższy, tym lepiej postrzegana jest ona przez inne królestwa. W tym samym oknie znajdziesz też pasek postępu (5) do wyższego poziomu splendoru.

Poziomów splendoru (6) jest w grze 11 i przekładają się one bezpośrednio na ilość punktów prestiżu, z jakimi startuje postać urodzona w obrębie twojej dynastii, a także ile ich otrzyma małżonek, który się w nią wżeni. Jak nietrudno się domyślić, znacznie ułatwia to dyplomację i zawieranie dyplomatycznych małżeństw.

Punkty renomy zdobywał będziesz za każdego członka twojej dynastii - rodzeństwo, kuzynostwo, a także potomków, wnuków czy dziadków i ich małżonków. Otrzymasz dodatkowe punkty, jeśli członkowie dynastii będą władcami - posiadać będą przynajmniej 1 tytuł prawny (Title), czyli dowolny skrawek ziemi pod swoją kontrolą.

Zdobyte punkty wydasz by odblokować potężne wzmocnienia w ramach dziedzictwa dynastii (Dynasty Legacy). Kosztują one krocie i ich odblokowanie zajmie długie lata gry, jednak oferują permanentne premie dla całej dynastii.

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - punkty pobożności, Piety

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami