Crusader Kings 3 - chancellor: kanclerz

Obowiązki kanclerza, oferowane usługi.

Jednym z członków rady w Crusader King 3 jest Chancellor, czyli po prostu kanclerz. W zależności od ustawień, dba on o politykę zewnętrzną bądź wewnętrzną dynastii. W tym rozdziale skupiamy się na kanclerzu i wyjaśniamy, do czego możesz go wykorzystać.

W pierwszej kolejności musisz otworzyć okno rady (Council), klikając na stosowną ikonkę (1) bądź po prostu wciskając klawisz F4.

011

W nowym oknie znajdziesz 6 stanowisk, a wśród nich naturalnie będzie także kanclerz: Chancellor (2). Na prawo od jego imienia znajdziesz wskaźnik kluczowej dla tego stanowiska umiejętności - w tym wypadku jest to dyplomacja: Diplomacy (3). W przypadku kanclerza, wybierać możesz spośród 3 zdolności, takich jak:

012
  • Polityka zewnętrzna: Foreign Affairs (4) - zwiększa miesięczny przychód prestiżu (Prestige) i opinię władców spoza twojej dynastii.
  • Polityka wewnętrzna: Domestic Affairs (5) - zwiększa opinię twoich wasalów o twojej postaci.
  • Integracja tytułu ziemskiego: Integrate Title (6) - przyspieszy zmianę danego tytułu ziemskiego pod twoją kontrolą na tytuł De Jure, dzięki czemu nie będzie konieczne uzyskanie Casus Belli do wypowiedzenia wojny i zagarnięcia okolicznych terenów.

Mimo że integracja tytułu ziemskiego na papierze wygląda świetnie, dwie pozostałe opcje są zdecydowanie lepszym wyborem. Na początku gry warto korzystać z polityki zewnętrznej, by poprawić opinię innych władców. Wraz z rozwojem dynastii i napływem nowych wasalów, lepiej skupić się na polityce wewnętrznej.

Następnie: Crusader Kings 3 - steward: zarządca

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - spouse: małżonek w radzie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami