Sid Meier: "Nie sądzę, że w dzisiejszych czasach stworzyłbym Civilization"

Duch czasów się zmienia.

Sid Meier wypowiedział się w wywiadzie dla magazynu The Independent na temat oczekiwań współczesnych graczy i tego, jak nie pasuje już do nich oryginalna Cywilizacja.

- Nie sądzę, że mógłbym dziś stworzyć Civilization - powiedział deweloper. - Nie jestem nawet pewien, czy mógłbym zagrać w oryginał. Po prostu nie pasowałby do ducha epoki. Wymaga wiele od gracza i trzeba się trochę napracować, pograć, żeby zrozumieć, o co chodzi.

civ1
Pierwsza Cywilizacja nie wygląda już najlepiej

- Musisz świadomie chcieć poświęcić czas na naukę, a większość współczesnych graczy po prostu taka nie jest - dodał twórca kultowego cyklu.

Meier podkreślił, że pierwsze Civilization ukazało się w idealnym momencie, gdy trafiło do sklepów w 1991 roku. Deweloperzy w pełni wykorzystali ówczesną technologię i trafili w dominujące gusta użytkowników.

civi6
Oprawa w serii stale ewoluuje

Obecnie studio Firaxis pracuje jeszcze nad dodatkami do Civilization VI. Nie potwierdzono jeszcze, że powstanie kolejna odsłona serii - choć wydaje się to prawdopodobne.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: The Independent

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami