Gears 5 w 120 FPS i inne gry uruchomione na Xbox Series S - wideo od Microsoftu

Materiał o możliwościach konsoli.

Microsoft opublikował materiał, w którym opowiedziano o możliwościach Xbox Series S - słabszego modelu platform następnej generacji od koncernu z Redmond. W drugiej części filmu zaprezentowano kilka przykładowych gier, które uruchomiono na konsoli.

W wideo przedstawiono między innymi Gears 5, którego tryb multiplayer na nowych urządzeniach amerykańskiej firmy - także tańszym - zadziała w 120 klatkach na sekundę. Przedstawiciel odpowiedzialnego za projekt studia The Coalition przekonuje, że płynność będzie miała duży wpływ na zabawę sieciową, umożliwiając graczom szybszą reakcję.

Materiał przedstawia również inne produkcje uruchomione na Xbox Series S - w tym powstające Dirt 5, Assassin's Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Outriders, Yakuza: Like a Dragon oraz The Medium.

Microsoft podkreśla, że gry wyglądają niemal tak samo na obu konsolach, różniąc się jedynie rozdzielczością. Deweloperzy tworzą swoje tytuły z myślą o 4K i Xbox Series X, by później skalować obraz do 1440p. Dostarczone twórcom narzędzia umożliwiają podobno płynną zmianę, bez wpływu na inne aspekty danego projektu.

xbox_series_s
Xbox Series S także jest wyposażone w dysk SSD

Podzespołem odróżniającym Xbox Series S od droższego odpowiednika, jest słabszy układ graficzny. Pozostałe elementy są podobne, dzięki czemu produkcje skorzystają między innymi z szybszego ładowania, co przedstawiono we wspomnianym nagraniu na przykładzie The Outer Worlds.

Nowe konsole koncernu z Redmond ukażą się 10 listopada. Xbox Series X w Polsce będzie dostępny w cenie 2249 zł, a Series S zainteresowani kupią za 1349 zł.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (19)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami