Crusader Kings 3 - punkty pobożności, Piety

Jak zdobywać.

Pobożność (Piety) naszego władcy w Crusader Kings 3 jest liczona w punktach, niczym waluta - jak Prestiż. Wykorzystamy ją chociażby do stworzenia świętego zakonu rycerskiego bądź założenia nowego wyznania.

Podstawowe źródło Piety to nasze cechy. Jeśli cecha władcy uznawana jest w naszym wyznaniu za cnotę, automatycznie generujemy nieco więcej pobożności. Z drugiej strony, jeśli cecha uznawana jest za grzech, otrzymujemy karę. Warto o tym pamiętać, kiedy nadarzają się okazje do zyskiwania nowych cech.

W naszej radzie (Council) zasiada zawsze lokalny przywódca religijny. W przypadku chrześcijaństwa to arcybiskup. Możemy aktywować przy nim opcję Religious Relations (1), która zwiększa nieco stały przychód Piety.

pitey1

Kolejny sposób, choć drogi, to wybudowanie świątyni, Temple (2) w pustej domenie, w której nie ma jeszcze żadnego zamku czy miasta. Świątynia da nam pobożność, gdy zostanie wybudowana - i będzie też generować małe ilości Piety w przyszłości.

piety2

Możesz także otworzyć okno swojego wyznania i na samym dole kliknąć prawym przyciskiem myszy w wizerunek głowy wyznania. W przypadku wyznań chrześcijańskich, możesz poprosić o odpust (Seek Indulgence [3]), by po prostu kupić sobie Piety za złoto.

W specjalizacjach możesz też wybrać Theology Focus (4) jako Learning Lifestyle. To zapewni małe, ale regularne wzrosty pobożności.

piety3

Wreszcie, w menu Decisions po prawej stronie ekranu możesz wybrać opcję Pilgrimage (5). Wyruszysz wtedy na pielgrzymkę do wybranej ziemi świętej twojego wyznania - wydarzenia losowe w trakcie pielgrzymki determinują, ile Piety zdobędziesz w sumie.

pietyy4

Poza tym, różne wydarzenia losowe i interakcje z ludźmi mogą czasem oferować wybory, których efektem będzie zwiększenie pobożności. Czytaj więc uważnie opcje wyborów.

Następnie: Crusader Kings 3 - renown: jak działa renoma i jak ją zwiększyć

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - prestige: czym jest prestiż i jak go zdobywać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami