Crusader Kings 3 - lifestyle: Intrigue

Morderzy styl życia spiskowca.

Intrygi i spiski to coś, z czym od zawsze kojarzona jest seria CK. W Crusader Kings 3 to oczywiście styl życia Intrigue pozwala skupić się właśnie na takich aktywnościach.

Kiedy wybierzemy ten lifestyle na początku gry, wybierzemy też jeden z Focusów: Skullduggery zapewni bonus do organizowania morderstw, Temptation pomoże stać się specem od romansów, a Intimidation zapewni bonus do zastraszania ludu.

Czasem już na początku gry możesz mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

intrygueueskille
  • Schemer (1). Tu zdobędziesz perki pozwalające ci na przykład fabrykować haki na innych. Zdobędziesz bonusy do organizowania morderstw i innych spisków, a także do odkrywania i przerywania spisków przeciw tobie.
  • Seducer (2). W tym drzewku zwiększysz płodność postaci, sprawisz, że łatwiej będzie zdobywać wdzięki innych, a twoje kochanki i kochankowie będą zawsze mniej skłonni do działań wymierzonych w ciebie.
  • Torturer (3). Chcesz torturować schwytanych więźniów i budować swoją grozę? To odpowiednie drzewko. Pozwala na przykład otrzymywać więcej wojsk i podatków od wasali, którzy się ciebie boją. Zwiększa też bonusy bitewne jeśli masz dużo stresu.

Jeśli chcesz wspiąć się na szczyty władzy światowej dzięki działaniu w cieniach, zabójstwom dziedziców i sprytnym małżeństwom, to idealny zestaw talentów.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Stewardship

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Learning

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Szachy podbijają Twitcha

Klasyczna gra cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Among Us podają powody przedłużających się aktualizacji

Przyczyną, między innymi, olbrzymi sukces produkcji.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami