Crusader Kings 3 - lifestyle focus, jak wybrać

Styl życia.

Style życia (Lifestyle) w Crusader Kings 3 to rozbudowana wersja systemu Focus z poprzedniej części serii. Mówiąc w uproszczeniu, są to po prostu specjalizacje naszej postaci.

Kiedy rozpoczynasz grę, nie masz żadnego wybranego stylu. Przypomina ci o tym ikona z trzema strzałkami na górze ekranu (1).

lifestys

Kliknij w nią lub w ikonę przy modelu twojej postaci w lewym dolnym rogu (2). Przejdziesz wtedy do ekranu wyboru Lifestyle. Zobaczysz pięć różnych stylów życia.

Zwróć tutaj uwagę na dodatkowy tekst (3) pod opisem danego stylu, taki jak w naszym przypadku pod stylem Intrigue. Taki tekst pojawia się, gdy nasza postać ma od początku bonus do jednego z Lifestyle'ów. Nie każdy władca ma jakieś bonusy, ale jeśli ma, to warto je wykorzystać.

lifestylses

Szczegółowo opisujemy wszystkie style życia na osobnych stronach, ale wskażemy tu pokrótce, z czym związane są konkretne kategorie talentów.

  • Diplomacy - to styl dyplomacji. Pozwala skupić się na relacjach z rodziną, stosunkach międzynarodowych czy też na stosunkach wewnętrznych, z wasalami i poddanymi.
  • Martial - to kategorie perków związane z toczeniem wojny lub i rządzeniem twardą ręką.
  • Stewardship - zarządzanie pozwoli wybrać talenty związane z zarabianiem pieniędzy lub utrzymywaniem wewnętrznego pokoju i zdobywaniem zaufania.
  • Intrigue - styl intryg pomoże wyspecjalizować się w organizowaniu spisków, romansowaniu lub budzeniu grozy i torturowaniu więźniów.
  • Learning - styl nauki oferuje specjalizacje związane z własnym zdrowiem, rozwojem kultury lub wiarą i jej znaczeniem.

Co ważne - Lifestyle możesz zmienić. Wystarczy poczekać kilka lat (zazwyczaj pięć). To dobry pomysł, gdy na przykład na początku chcemy skupić się na zarabianiu, a dopiero w późniejszej fazie gry na wojnie czy spiskach.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - jak zarabiać pieniądze

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Diplomacy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami