Crusader Kings 3 - lifestyle: Diplomacy

Styl dyplomacji, perki i focus.

Po wybraniu stylu życia Diplomacy, masz do wyboru trzy aspekty, na których możesz się skupić (Focus), widoczne po lewej stronie ekranu, między postacią a drzewkami talentów.

Nie sposób polecić konkretnego Focusa. Wszystko zależy od tego, jak chcesz grać. Każdy cel, na którym możesz się skupić, związany jest jednak z odpowiednimi drzewkami perków - choć możesz też je dowolnie mieszać i łączyć.

Opisy jasno wskazują, za co dany Focus odpowiada: Foreign Affairs Focus pomoże nawiązywać lepsze stosunki międzynarodowe, Majesty Focus pozwoli zadbać o porządek w kraju, a Family Focus o rodzinę.

Na początku gry możesz czasem mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

diplo
  • Diplomat (1). To drzewko gromadzi perki, które pomogą nawiązywać i dbać o relacje z innymi władcami. Zwiększysz tu na przykład poziom zwiększenia opinii na twój temat dzięki prezentom, sprawisz, że łatwiej zawrzesz sojusz, albo też przyspieszysz proces fabrykowania roszczeń (nie jest to w stu procentach pokojowe drzewko zdolności). Są tu też perki, które sprawią, że zyskasz w oczach innych - także wasali.
  • August (2). Ta kategoria perków skupia się na relacjach wewnętrznych. Jest więc ważna, gdy rządzisz dużym królestwem. Pozwala zwiększać swój prestiż albo budować chwałę władcy czy sprawniej przekonywać do siebie innych. Możesz tu też zdobyć perka, który sprawi, że z większym powodzeniem zaoferujesz niektórym, by zostali twoimi wasalami.
  • Family Hierarch (3). Ostatnie drzewko dyplomacji, jak sugeruje nazwa, skupia się na rodzinie. Pozwala nie tylko budować lepsze relacje (co przyda się, gdy jesteś członkiem dużego rodu), ale też np. zdobywać punkty talentów za każdą nawiązaną przyjaźń czy za każde dziecko. Można to sprawnie połączyć z innymi drzewkami.

Diplomacy to dobry Lifestyle do wyboru, gdy na początku nie musisz (lub nie chcesz) skupić się na wojnie i chcesz zacząć od stabilnego zdobycia uznania oraz dobrych sojuszy.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle focus, jak wybrać

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Martial

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Szachy podbijają Twitcha

Klasyczna gra cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Among Us podają powody przedłużających się aktualizacji

Przyczyną, między innymi, olbrzymi sukces produkcji.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami