Zapowiedziano prequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Bijatyka Hyrule Warriors: Age of Calamity.

  • Akcja osadzona sto lat przed fabułą The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  • Gra nastawiona na akcję i starcia z wrogami
  • Premiera w listopadzie

Nintendo zapowiedziało Hyrule Warriors: Age of Calamity - nową odsłonę chodzonej bijatyki inspirowanej cyklem Dynasty Warriors, ale osadzonej w świecie serii The Legend of Zelda. Gra ukaże się 20 listopada na Nintendo Switch.

Akcję osadzono na 100 lat przed wydarzeniami z Breath of the Wild. Fabuła przedstawi okres przegranej wojny z bestią zwaną Calamity Ganon. Konflikt doprowadził do upadku tytułowego królestwa Hyrule.

Pod względem rozgrywki gra będzie przypominała poprzednią część cyklu i produkcje spod szyldu Dynasty Warriors. Zabawa skupi się więc na starciach z dużymi liczbami przeciwników - nie zabraknie możliwości łączenia ciosów w kombinacje i używania zdolności specjalnych.

Gracze pokierują postaciami znanymi z popularnej serii Nintendo. Wśród dostępnych śmiałków pojawią się Link i Zelda, a także czwórka czempionów - wojowników, chroniących księżniczkę królestwa Hyrule.

W planach zagadki środowiskowe, możliwość zdobywania nowych broni i opcja konstruowania przedmiotów z pozyskanych materiałów. Twórcy obiecują styl graficzny spójny z Breath of the Wild i powrót znanych ze wspomnianej produkcji lokacji, choć w nieco innej (sprzed zniszczenia) formie. Do tego lokalna kooperacja.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami