Wasteland 3 - ulepszanie pojazdu Kodiak

Zwiększanie kondycji, poprawa uzbrojenia, ochrona przed promieniowaniem.

Znaczącą część swojego czasu w Wasteland 3 spędzisz na mapie świata, za sterami pojazdu Kodiak. Wraz z przebiegiem rozgrywki konieczne będzie jednak instalowanie ulepszeń do wspomnianego pojazdu. W tym rozdziale wyjaśniamy jak możesz tego dokonać i o czym warto pamiętać.

By móc w ogóle myśleć o ulepszaniu pojazdu Kodiak, musisz w pierwszej kolejności rekrutować mechaników do garażu w bazie. Gdy już to uczynisz, udaj się do wspomnianego Garażu (1).

155

Na miejscu znajdziesz mechanika-handlarza (2) - jego imię różnić będzie się w zależności od zadań, które wykonałeś, rozpoznasz go jednak po ikonce $ nad głową. Rozpocznij rozmowę i wybierz opcję dialogową Zobaczmy, co macie na sprzedaż (3), by kupić ulepszenia do pojazdu.

156

Zwróć uwagę na trzy grupy przedmiotów. Są to podwozia (4), karoserie (5) i działa (6). Pierwszy typ przedmiotu zwiększa ogólną kondycję pojazdu, obrażenia przy taranowaniu (podczas walki) i odporność na promieniowanie. Karoseria zwiększa kondycję pojazdu, a działa pozwalają zmienić uzbrojenie i zadawać wyższe obrażenia.

157

Kup przedmioty, na które cię stać, zakończ handel i podejdź do stołu (7) w rogu pomieszczenia, by otworzyć okno modyfikowania Kodiaka.

158

Do wyboru będą tutaj 3 opcje. W karcie Ekwipunek (8) znajdziesz ulepszenia, które przed momentem kupiłeś, Wygląd (9) służy do modyfikowania wyglądu zewnętrznego pojazdu, a przyciskiem Potwierdź (10) zatwierdzasz wszelkie modyfikacje.

159

Wejdź w zakładkę Ekwipunek, gdzie znajdziesz szereg kolejnych kart. W każdej z nich są przedmioty odpowiedzialne za dany aspekt pojazdu. Dla przykładu, w zakładce Broń (11) znajdziesz uzbrojenie, które przed momentem zostało zakupione. Kliknij na kupioną broń (12), a następnie zamknij to okno i finalnie wciśnij wspomniany wcześniej przycisk Potwierdź, by zainstalować ją na pojeździe.

160

Możesz oczywiście instalować wiele modyfikacji jednocześnie, nie trzeba robić tego pojedynczo. Warto regularnie odwiedzać kupca w garażu i kupować nowe ulepszenia. Część z nich - głównie wizualnych - znajdziesz także podczas eksploracji świata. Kluczowe są ulepszenia podwozia, gdyż to one pozwolą ci bezpiecznie przejeżdżać przez strefy promieniowania.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak unikać zagrożeń na mapie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami