Wasteland 3 - jak rozbrajać pułapki i alarmy

Wykrywanie i rozbrajanie pułapek i alarmów.

W trakcie eksploracji świata Wasteland 3 bez wątpienia natrafisz na wiele pułapek i alarmów, które dotkliwie zranią twoją drużynę i/lub ściągną uwagę nieprzyjaciół. Można sobie jednak z nimi stosunkowo prosto poradzić, rozbrajając zarówno pułapki jak i alarmy, zanim zdążą się aktywować - o czym piszemy w niniejszym rozdziale.

By w ogóle móc wykrywać pułapki, konieczna będzie zwiększenie statystyki Percepcja przynajmniej jednej z postaci. Najprostszym sposobem jest inwestycja w atrybut Spostrzegawczość (1) - większość twoich postaci i tak będzie z tego korzystać, gdyż poprawia on celność broni palnych.

166

Gdy postać z odpowiednio wysoką percepcją zbliży się do pułapki bądź alarmu, pojawi się on na ekranie. By je rozbroić, potrzebne będą dodatkowe umiejętności. W przypadku pułapek będą to Materiały wybuchowe, z kolei dla alarmów to Podstępny kutafon (umiejętność ta daje także dodatkowe punkty percepcji).

Potem wystarczy już tylko wskazać na pułapkę bądź linkę z alarmem (2) i wysłać tam postać o odpowiednich umiejętnościach. Po kilku sekundach pułapka lub alarm zostaną rozbrojone i będzie można iść dalej. Przed wysłaniem postaci zwróć jednak uwagę na kolor informacji o rozbrojeniu (3) - jeśli jest czerwony, postać sobie nie poradzi i aktywuje alarm bądź pułapkę. By wszystko zakończyło się sukcesem, kolor musi być biały.

167

Do rozbrajania pułapek i alarmów nie trzeba żadnych dodatkowych umiejętności i przedmiotów. Pamiętaj, by wysyłać odpowiednie postacie. Możesz też po prostu zaznaczyć wszystkie postacie i wydać rozkaz rozbrojenia - do miejsca uda się ta, która dysponuje najwyższym poziomem wymaganej zdolności.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - otwierać zamki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami